Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej realizują zadanie w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO)

„Zestawy narzędzi IT na potrzeby prowadzenia lekcji zdalnych lub hybrydowych dostarczone szkołom zawodowym i instytucjom kształcenia ogólnego”, dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w łącznej kwocie 99 408 735,28 PLN.

Powiat Oświęcimski podpisał z Ministrem Cyfryzacji Umowę nieodpłatnego przekazania sprzętu, w ramach której szkoły prowadzone przez Powiat Oświęcimski zostały wyposażone w zestawy do nauczania zdalnego.
Zestawy składające się z

- tabletu piórkowego (graficznego) bez ekranu,

− słuchawek z mikrofonem,

− mikrofonu ze stacją do zbierania dźwięku z sali,

− kamery,

− statywu wysokiego,

− hub usb,

− instrukcji obsługi,

trafiły do następujących szkół:

Powiatowy Zespół Nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. ks. St. Konarskiego w Oświęcimiu: 11 zestawów;

Powiatowy Zespół Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych im. I. Łukasiewicza w Oświęcimiu: 31 zestawów;

Powiatowe Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu: 11 zestawów;

Powiatowy, Zespół Nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu: 14 zestawów;

Powiatowy Zespół Nr 9 Szkół im. Marii Dąbrowskiej w Kętach: 29 zestawów;

Powiatowy Zespół Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. M. Kopernika w Kętach: 27 zestawów;

I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Kętach: 14 zestawów;