Wybierz język / Change language:
Polski

A A A kontrast

Aktualności

Ważna informacja dla ubiegających się o dotacje z budżetu powiatu

Zmiany w ustawie, które weszły w życie wraz z początkiem nowego roku powodują, że podmioty korzystające ze środowiska będą wnosiły opłatę za dany rok kalendarzowy tylko raz w roku – do dnia 31 marca następnego roku, a nie jak dotychczas dwa razy w roku – do 31 stycznia i do 31 lipca.

W dniu 1 stycznia 2013 r. weszła w życie ustawa z dnia 16 listopada 2012 r. o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce (Dz. U. poz. 1342).  Ustawa ta zmieniła m.in. ustawę z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (tekst jednolity Dz. U. z 2008 r. Nr 25, poz. 150 z późn. zm.) odnośnie wnoszenia opłat i prowadzenia ewidencji przez podmioty korzystające ze środowiska – informuje Małgorzata Sikora, naczelnik Wydziału Środowiska oświęcimskiego starostwa.

Zgodnie z nowym brzmieniem ustawy podmiot korzystający ze środowiska wnosi opłatę za dany rok kalendarzowy do dnia 31 marca następnego roku oraz prowadzi, aktualizowaną co roku ewidencję – art.  285 ust. 2, art. 287 ust. 1.

Opłaty za korzystanie ze środowiska za rok 2012 wnoszone są jeszcze na podstawie zmienianych zapisów ustawy.

Zmiany powodują, że podmioty korzystające ze środowiska będą wnosiły opłatę za dany rok kalendarzowy tylko raz w roku – do dnia 31 marca następnego roku, a nie jak dotychczas dwa razy w roku – do 31 stycznia i do 31 lipca.

Oznacza to, że w 2013 r. Powiat Oświęcimski nie będzie mógł pozytywnie rozpatrywać wniosków o dotacje na realizację zadań z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej, z powodu braku środków na te cele. Źródłem tych środków są przede wszystkim wyżej wspomniane opłaty za korzystanie ze środowiska.

Ważne

Ważne Procedury związane z komunikacją i transportem Bezpłatna Pomoc Prawna Zadbaj o zdrowie! Ważne

Prezentacja Powiatu

prawo geodezyjne, kartograficzne

Jeździmy razem

Kartka z kalendarza

W galeriach

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej o tym, w jaki sposób wykorzystujemy ciasteczka.

✔ Akceptuję